Oprogramowanie Calibry 5.0 METTLER TOLEDO ułatwia nadzorowanie pipet w skali całej firmy

25.02.2012

Autor: 
mr
Zdjecie artykułu: 

 

Oprogramowanie, dostępne w nowej, znacznie ulepszonej wersji, monitoruje pipety pod kątem dat kolejnych kalibracji, w tym również pipety wyposażone w identyfikatory RFID.

 

Calibry 5.0 Mettler Toledo

 

Nowe oprogramowanie Calibry 5.0 METTLER TOLEDO jest doskonałym rozwiązaniem ułatwiającym nadzorowanie pipet w sposób zgodny z obowiązującymi normami. Oprogramowanie, które można wygodnie dostosować do własnych potrzeb, jest przeznaczone dla laboratoriów farmaceutycznych, biotechnologicznych i chemicznych. Stosowne informacje można teraz zapisywać elektronicznie na identyfikatorach RFID pipet RAININ. Takie rozwiązanie ułatwia zachowanie identyfikowalności pipet. Błędy wprowadzania numerów seryjnych zostały w ten sposób całkowicie wyeliminowane. Odnotowuje się wzrost wiarygodności procesu pipetowania przy jednoczesnym zmniejszeniu kosztów.

 

Daty kalibracji wraz z innymi informacjami identyfikującymi można zapisać bezpośrednio na identyfikatorach RFID pipet RAININ. Oprogramowanie Calibry może natychmiast odczytać numery seryjne pipet przy pomocy skanera RFID. Przyspieszenie procesu kalibracji pipet jedno- i wielokanałowych zwiększa wydajność.

 

Kompletne informacje o pipecie są dostępne w nowo zaprojektowanym oknie szybkiego dostępu. Sprawdzenie dat ponownych kalibracji dla poszczególnych pipet jest niezwykle proste. Metodę kalibracji można uruchomić bezpośrednio z poziomu tego okna. Oprogramowanie Calibry automatycznie dodaje kolejne pipety do zadaniowej listy kalibracji w miarę zbliżania się ich wymaganych dat kolejnych kalibracji. Oprogramowanie prowadzi użytkownika krok po kroku przez wszystkie etapy procesu kalibracji. Dane uzyskane z kalibracji są zapisywane w sposób automatyczny, co znacząco oszczędza czas i eliminuje błędy, których źródłem jest operator.

 

Wdrożenie regularnego sprawdzania pipet pozwala odpowiednio wcześnie określić moment, w którym objętości odmierzane przy pomocy pipety wychodzą poza granice przyjętych tolerancji. Można w ten sposób uniknąć korzystania z pipet, które nie spełniają wymagań. W oprogramowaniu Calibry dostępna jest pełna historia wykonanych kalibracji dla każdej pipety. Historię można przeglądać w dowolnym momencie. Zarządzanie prawami użytkowników i funkcjonalność ścieżki auditowej pozwalają spełnić wymagania norm 21 CFR Part 11 i ISO 8655. METTLER TOLEDO oferuje również podręcznik kompletnej walidacji i usługę serwisu.

Aby uzyskać bardziej szczegółowe informacje, odwiedź stronę internetową www.mt.com/calibry

 

Dystrybutor: Mettler Toledo