UniLab

 

 

 

 

 

UniLab

Unimetal Rec Sp. z o.o. Sp. komandytowa

ul. Tuwima 21

32-540 Trzebinia

 

UniLab jest nowoczesnym i innowacyjnym laboratorium firmy Unimetal REC Sp. z o.o. Sp. komandytowa z siedzibą w Trzebini.

Działalność rozpoczęło w roku 2018, uzyskując już w roku 2019 zezwolenie na wytwarzanie w zakresie kontroli jakości (badania fizykochemiczne) produktów leczniczych przeznaczonych dla ludzi (numer zezwolenia: 250/0590/18 z dnia 25.04.2019) wraz z zezwoleniem na badania preparatów odurzających i psychotropowych (numer NKIS. 5510.11.2019.PGOR.2) oraz rok później certyfikat GMP potwierdzający kompetencje laboratorium.

Laboratorium UniLab świadczy usługi dla przedsiębiorców działających w obszarach związanych z produkcją i dystrybucją farmaceutyków, kosmetyków, suplementów diety oraz wybranych artykułów przemysłu spożywczego i chemicznego – między innymi:

- badania zawartości pierwiastków z wykorzystaniem techniki ICP-MS

- analizy czystości substancji z wykorzystaniem techniki HPLC z detektorem MS, DAD, UV/Vis lub RI oraz techniki GC z detektorem FID

- badania zawartości wybranych związków z wykorzystaniem techniki HPLC z detektorem MS, DAD, UV/Vis lub RI oraz techniki GC z detektorem FID

- badania zgodności z wymaganiami, specyfikacjami oraz wytycznymi farmakopealnymi

- badania pozostałości rozpuszczalników

- walidację czyszczenia

- oznaczenie zawartości węgla całkowitego

oraz wielu innych, zgodnie z indywidualnymi potrzebami Klientów.

Umiejętności i doświadczenie wykwalifikowanego personelu pozwalają również na zaproponowanie szeregu rozwiązań niestandardowych, łącznie z opracowaniem nowych metodyk oznaczeń i ich walidacją.

Wszystkie badania wykonywane są w standardzie GMP, zgodnie z Farmaceutycznym Systemem Jakości oraz w oparciu o wymagania normy PN-EN ISO IEC 17025: 2018

Z racji lokalizacji – Laboratorium UniLab ściśle współpracuje z jednym z największych w Polsce recyklerów katalizatorów samochodowych – firmą Unimetal Recycling Sp. z o.o. – będąc częścią grupy kapitałowej, co pozwala również na włączanie się w działania pro-środowiskowe oraz Gospodarkę Obiegu Zamkniętego.

Laboratorium UniLab gwarantuje indywidualne podejście do każdego zapytania, terminową realizację zleceń, konkurencyjne ceny i doradztwo kompetentnego personelu.

Więcej informacji można uzyskać na stronie www.unilab.biz lub pod numerem telefonu 660 988 550.

Serdecznie zapraszamy do współpracy.