Jak zarobić na nauce? Przed nami 6. Kongres EUROBIOTECH

4.09.2017

Dodaj do:
Autor: 
eurobiotech

 

 

Szanowni Państwo,
już za tydzień rozpoczyna się wyjątkowe wydarzenie - 6. Kongres Eurobiotech. W jego trakcie swoje wykłady wygłosi między innymi dwoje noblistów w dziedzinie biotechnologii: prof. Ada Yonath z Izraela oraz prof. Robert Huber z Niemiec. Ważnym elementem programu będzie również specjalna Strefa Transferu Technologii – miejsce prezentacji innowacyjnych osiągnięć naukowych, które mogą otrzymać finansowe wsparcie z sektora biznesu.
 
 
 

Jak zarobić na nauce? Przed nami 6. Kongres EUROBIOTECH

 

Dla laika biotechnologia jest tajemniczą sferą, ale jej osiągnięcia człowiek wykorzystuje już od tysięcy lat. Towarzyszy ona na przykład wypiekowi chleba, gdy ciasto wyrasta. Nasi przodkowie nie wiedzieli, że dzieje się tak za sprawą niektórych mikroorganizmów. Dziś wiedza na ten temat jest niezwykle obszerna. A dowodem na to jest tematyka Kongresu EUROBIOTECH, która sięga do tak nowatorskich zagadnień, jak symbioza sztuki i biotechnologii czy możliwości podwójnego zastosowania biotechnologii. O prestiżu 6 edycji Central European Congress of Life Sciences EUROBIOTECH świadczy fakt, że w trakcie kongresu swoje wykłady zapowiedziało między innymi dwoje noblistów w tej dziedzinie: prof. Ada Yonath z Izraela oraz prof. Robert Huber z Niemiec. Ważnym elementem programu będzie również specjalna Strefa Transferu Technologii – miejsce prezentacji innowacyjnych osiągnięć naukowych, które mogą otrzymać finansowe wsparcie z sektora biznesu.  

 

eurobiotech1

 

 

Zrozumieć biotechnologię

Biotechnologia jest obecnie jedną z najszybciej rozwijających się dziedzin nauki. W dniach 11-14 września 2017 roku Kraków po raz kolejny będzie światowym centrum myśli biotechnologicznej.W trakcie spotkania największe autorytety w tej dziedzinie poruszą m.in. kwestię podstawowego i jednocześnie innowacyjnego zastosowania biotechnologii w diagnostyce medycznej, produkcji żywności, pasz czy biomateriałów.

 

Jak zarobić na nauce?

Aby ułatwić relacje między nauką a biznesem Kongresowi EUROBIOTECH będzie towarzyszyć specjalna Strefa Transferu Technologii. To miejsce, gdzie parki technologiczne, klastry, czy instytuty będą mogły zaprezentować swoje osiągnięcia i możliwości wsparcia komercyjnych przedsięwzięć. Wyjątkowo ciekawie zapowiada się sesja pt. ”Jak zarobić na nauce?”, adresowana przede wszystkim do firm i przedsiębiorców z branży farmaceutycznej, medycznej, kosmetycznej, rolnej, spożywczej, biotechnologicznej, ekologicznej i bioenergetycznej. Jej głównym celem jest ułatwienie nawiązania bezpośrednich kontaktów pomiędzy sektorami nauki i biznesu. Ich efektem powinien być transfer myśli technologicznej do produkcji. Tylko bowiem wtedy, gdy laboratoryjne eksperymenty znajdują powszechne zastosowanie w komercyjnych przedsięwzięciach praca naukowców nabiera sensu i mogą z niej skorzystać wszyscy.

 

Najlepsi z najlepszych

Udział światowej klasy uczonych, noblistów i osób nominowanych do tego tytułu to znakomita okazja do przedstawienia perspektyw rozwoju biotechnologii, która wkroczyła już w nowe obszary. Wystarczy wspomnieć o bioinformatyce czy wykorzystaniu kwasów nukleinowych, które stają się jednym z narzędzi w biogospodarce. W tym gronie dyskusja o epigenetyce lub roślinach transgenicznych może przynieść wymierne rezultaty dla rozwoju nauki i gospodarki. Organizatorem wydarzenia, którego wagę można mierzyć w skali światowej, jest Komitet Biotechnologii PAN, Wydział Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, Polska Federacja Biotechnologii oraz Targi w Krakowie. Podczas kongresu zaplanowane są 24 sesje naukowe, obejmujące wszystkie gałęzi biotechnologii, a także wystawa prezentująca ofertę podmiotów związanych z branżą. Przewidziana jest także sesja studencka oraz Life Science Open Space poświęcony bioekonomii. Zainteresowanie kongresem jest bardzo duże. Według wstępnych szacunków opartych na deklaracjach osób zainteresowanych tą tematyką w kongresie weźmie udział ponad 400 uczestników z kraju i zagranicy.

 

6 edycja Central European Congress of Life Sciences EUROBIOTECH w świecie nauki zapowiada się jako jedno z najważniejszych wydarzeń dotyczących biotechnologii w 2017 roku. Fakt, że odbędzie się ono w Polsce świadczy o tym, że nasz kraj znajduje się w gronie cenionych centrów naukowych na całym globie. W dniach 11-14 września w EXPO Kraków po raz kolejny spotkają się największe sławy biotechnologii, których dokonania mają coraz większy wpływ na rozwój naszej współczesnej cywilizacji.

 

Organizatorzy: Komitet Biotechnologii PAN, Wydział Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, Polska Federacja Biotechnologii, Targi w Krakowie.

 

Data i miejsce: 11-14 września 2017 r., Międzynarodowe Centrum Targowo-Kongresowe EXPO Kraków, 31-586 Kraków, ul. Galicyjska 9.

 

Kontakt:

Targi w Krakowie Sp. z o.o

31-586 Kraków

ul. Galicyjska 9

​tel. +48 12 651 90 70, 644 81 65

fax 12 644 61 41

​​email: eurobiotech@targi.krakow.pl