Konferencja MICROBS

12.04.2017

Dodaj do:
Autor: 
microbs

microbs

 

II Ogólnopolska Mikrobiologiczna Konferencja Naukowa Microbs

Dwikozy k. Sandomierza, 18-19 maja 2017 r.

 

Organizator: Fundacja na rzecz promocji nauki i rozwoju TYGIEL

 

Nauki mikrobiologiczne pozwalają na badania i analizę niespotykanie mnogiej i różnorodnej grupy jaką stanowią mikroorganizmy, podejmują walkę z powodowanymi przez nie chorobami oraz opracowują metody wykorzystania ich potencjału na korzyść człowieka. Biorąc pod uwagę rangę oraz rozległość mikrobiologii jako nauki koniecznym jest stworzenie ogólnopolskiego panelu do dyskusji nad naglącymi problemami i ekscytującymi możliwościami współczesnej mikrobiologii.

II Ogólnopolska Mikrobiologiczna Konferencja Naukowa MICROBS to wydarzenie naukowe, którego tematyka obejmuje szeroki zakres nauk mikrobiologicznych. Głównym jej celem jest integracja środowiska naukowego oraz stworzenie pola do wymiany poglądów oraz wnikliwej akademickiej debaty na temat zastosowania, poznania warunków rozwoju, cech środowiska bytowania, budowy oraz przejawów życiowych mikroorganizmów.

Z osiągnięć mikrobiologii korzystamy we wszystkich dziedzinach życia. Począwszy od metod fermentacji używanych od wieków w produkcji żywności a teraz zaadaptowanych na skalę przemysłową, poprzez metody oczyszczania wody, kompostowania odpadów, wzbogacania gleb, produkcji i oczyszczania związków chemicznych, produkcji leków i szczepionek oraz metod inżynierii genetycznej. Mając na względzie jej interdyscyplinarny charakter, ambicją organizatorów jest zachęcenie pracowników naukowych, doktorantów, studentów oraz specjalistów używających technik mikrobiologicznych w życiu zawodowym do nawiązywania współpracy naukowej, która mogłaby zaowocować zwiększeniem innowacyjności i aplikacyjności prowadzonych badań.

Uczestnicy konferencji będą mieli możliwość wysłuchania wykładów zaproszonych gości i innych uczestników wydarzenia, a ponadto wygłoszenia własnego wystąpienia ustnego oraz wydania rozdziału w monografii naukowej. Podczas trwania konferencji na uczestników czeka również okazja do zwiedzenia Winnicy Sandomierskiej oraz degustacji lokalnych wyrobów fermentowanych np. kiszona kapusta i ogórki. Aby wziąć udział w konferencji należy zarejestrować się drogą elektroniczną poprzez formularz dostępny na stronie internetowej wydarzenia do 20 kwietnia 2017 r.

Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: www.microbs.pl

 

Uczestnicy Wydarzenia będą mogli wziąć udział w certyfikowanych warsztatach Holograficznej Mikroskopii Tomograficznej Nanolive 3D Cell Explorer, poprowadzonych przez firmę Labnatek.

Technologia 3D Cell Explorer pozwala na szybkie, nieinwazyjne obrazowanie materiałów biologicznych w wysokiej rozdzielczości. Technika nie wymaga żadnej modyfikacji chemicznej lub znaczników. Obserwacja jest całkowicie nieinwazyjna oraz pozwala na rozróżnianie elementów struktury wewnętrznej z rozdzielczością do 200 nm. Ponadto, zachęcamy do wzięcia ze sobą własnych próbek, które będą Państwo mogli przebadać w czasie rzeczywistym i poddać cyfrowemu barwieniu.

Więcej informacji na temat systemu znajdą Państwo na stronie:
http://labnatek.pl/urzadzenie/mikroskop-3d-cell-explorer/ oraz
http://nanolive.ch/3d-cell-explorer/