Nowości z Regionalnego Punktu Kontaktowego P Śl

3.12.2015

Dodaj do:
Autor: 
RPK

 

Konkursy
   

Otwarcie konkursu sieci CHIST-ERA

Narodowe Centrum Nauki wraz z siecią CHIST-ERA zaprasza do udziału w konkursie na międzynarodowe projekty badawcze obejmującym tematy: • User-Centric Security, Privacy and Trust in the Internet of Things (SPTIoT); • Terahertz Band for Next-Generation Mobile Communication Systems (TMCS). Termin składania wniosków upływa 13 stycznia 2016 r., o godz. 17:00 czasu środkowoeuropejskiego.

Zobacz więcej

Otwarcie naboru wniosków w 7. konkursie w ramach ERA-NET Industrial Biotechnology 2

Otwarto nabór wniosków w ramach 7. międzynarodowego konkursu organizowanego w ramach programu ERA-NET Industrial Biotechnology 2. Konkurs skupia się na finansowaniu badań obejmujących zagadnienia z zakresu biotechnologii przemysłowej. Termin zamknięcia naboru wniosków to 1 lutego 2016 r.

Zobacz więcej

ERANet-LAC: Latin America, Caribbean and European Union - otwarcie naboru wniosków w 2 konkursie

1 grudnia 2015 r. otwarto nabór wniosków w ramach 2 międzynarodowego konkursu organizowanego w ramach projektu ERANet-LAC. Konkurs skupia się na finansowaniu badań obejmujących zagadnienia z zakresu: Biodiversity/Climate Change, Bioeconomy, Energy, Health, ICT. Termin zamknięcia naboru wyznaczono na 10 marca 2016 r.

Zobacz więcej

ERA-NET COFUND BESTF3 - Otwarcie naboru wniosków w konkursie

1 grudnia 2015 r. otwarto nabór wniosków w międzynarodowym konkursie organizowanym w ramach programu ERA-NET COFUND BESTF3. Konkurs skupia się na finansowaniu prac dotyczących bioenergii.Data zamknięcia naboru wniosków to 29 lutego 2016 r. (zakończenie naboru wniosków wstępnych). Po zakwalifikowaniu się do drugiego etapu konkursu należy złożyć wspólny pełny wniosek do 12 maja 2016 r.

Zobacz więcej

Wydarzenia

Badania kliniczne w H2020 - spotkanie brokerskie

W ramach projektu Health-NCP-NET 2 w dniu 15.12.2015 r. zostanie zorganizowane webinarium poświęcone badaniom klinicznym w programie Horyzoncie 2020. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, natomiast wymagana jest rejestracja, której należy dokonać do 10.12.2015 r.

Zobacz więcej

Spotkanie brokerskie w obszarze Zdrowie H2020

Spotkanie H2020 European Health Brokerage Event odbędzie się 13.01.2016 r. w Paryżu. Jego głównym celem jest stworzenie warunków do znalezienia odpowiednich partnerów do projektów badawczych oraz umożliwienie zaprezentowania się koordynatorom przyszłych projektów.Udział w spotkaniu jest bezpłatny, ale wymagana jest rejestracja, która potrwa do 1012.2015 r.

Zobacz więcej

Wiadomości

Zamówienia przedkomercyjne w H2020 – materiały z webinarium

1 grudnia br. Komisja Europejska zorganizowała webinarium dotyczące zamówień przedkomercyjnych w Horyzoncie 2020 związanych z obszarem „Zdrowie, zmiany demograficzne, dobrostan”. Nagranie z tego spotkania będzie wkrótce dostępne na stronie KE.

Zobacz więcej

 

Nabór kandydatów do Rady Zarządzającej EIT

Europejski Instytut Innowacji i Technologii ogłosił konkurs na wyłonienie czterech nowych członków Rady Zarządzającej EIT. Osoby zainteresowane mogą składać wnioski do 15 stycznia 2016 r.

Zobacz więcej

POLONEZ 1 – aktualizacja "Guidelines for applicants"

Na stronie NCN pojawiła się uaktualniona instrukcja przygotowania wniosku w konkursie POLONEZ 1: Guidelines for applicants. Sekcja V dokumentu została poszerzona oraz uzupełniona o szczegółowe informacje dotyczące wypełniania wniosku w systemie OSF Na stronie NCN można także znaleźć dokument POLONEZ 1: Host institution data zawierający spis informacji, jakie należy uzyskać od jednostki przyjmującej na staż w celu prawidłowego wypełnienia wniosku w systemie OSF.

Zobacz więcej

Nowe możliwości dla zainteresowanych tematyką SSH w Horyzoncie 2020

Zachęcamy do zapoznania się z najnowszą wersją opracowania pt. „Opportunities for Researchers from the Socio-economic Sciences and Humanities (SSH) in Horizon 2020". W dokumencie zebrano informacje na temat wszystkich tematów konkursowych z Programu Pracy 2016-2017 we wszystkich częściach programu Horyzont 2020, które dotyczą nauk społeczno-ekonomicznych i humanistycznych.

Zobacz więcej

Grudzień 2015
Osoba kontaktowa: Agnieszka Kwiatkowska, tel. 32 237 19 98, rpk@polsl.pl