Analizator elementarny CHN628

4.11.2013

Autor: 
leco
Zdjecie artykułu: 

 

 

Analizator elementarny CHN628

 

LECO Corp. USA wprowadza do sprzedaży analizator elementarny CHN628. Nowy przyrząd jest wersją rozwojową dobrze znanych i cenionych analizatorów z serii TruSpec.

 

analizator Leco

 

 

Analizator LECOCHN628dostępny jest w następujących wersjach:

  • zawartości azotu/białka FP(N)628
  • oznaczania zawartości węgla i azotu CN628
  • oznaczania zawartości węgla, wodoru i azotu CHN628.

 

Urządzenie zostało zaprojektowane do pracy z szerokim zakresem różnych materiałów organicznych takich jak żywność, mięso, pasze, rośliny w tym oleiste, karma dla zwierząt (petfoods), produkty zbożowe i młynarskie, gleby, nawozy, kleje, paliwa stałe i ciekłe.

 

Unikalna konstrukcja urządzenia umożliwia analizę próbek makro, tzn. z odważką do 250 mg, w bardzo krótkim czasie. Całkowity czas analizy wynosi 4 minuty dla wszystkich pierwiastków.

 

Węgiel i wodóroznaczane są metodą selektywnej absorpcji w podczerwieni, przy wykorzystaniu detektorów dedykowanych dla każdego z pierwiastków. Azot oznaczany jest na detektorze termoprzewodnościowym, po uprzedniej redukcji tlenków azotu i wymieszaniu z helem.

 

Analizator wyposażony jest w 30-pozycyjnego podajnik próbek w formie talerza, z którego próbki wrzucane są poprzez śluzę do systemu spalania. Maksymalna temperatura pieca wynosi 1050°C. Podajnik próbek można rozbudować do 120 pozycji poprzez dodawanie kolejnych talerzy.

 

www.leco.com.pl