EuroLab dla przedstawicieli branży laboratoryjnej

8.02.2020

Autor: 
eurolab

 

 

eurolab, crimelab

 

Z najnowszą ofertą wyposażenia laboratoriów przemysłowych, naukowych, a także kryminalistycznych można będzie zapoznać się już 17-19 marca w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie podczas 22 Targów Analityki i Technik Pomiarowych EuroLab i 9. Międzynarodowych Targach Techniki Kryminalistycznej CrimeLab

 

W EuroLab i CrimeLab uczestniczą firmy posiadające produkty, rozwiązania i technologie dla laboratoriów i działów R&D oraz zajmujące się serwisem, obsługą urządzeń, szkoleniami i doradztwem technicznym. Podczas Targów można dowiedzieć się, jak zaprojektować, zmodernizować i wyposażyć laboratorium. EuroLab i CrimeLab to też doskonała okazja, aby nie tylko zobaczyć, ale często także przetestować sprzęt laboratoryjny, optyczny, kontrolno-pomiarowy, urządzenia do badań miejsca zdarzenia, dokumentowania i zabezpieczania materiału dowodowego. Prezentowane są tu akcesoria i aparatura analityczna, meble i elementy wyposażenia laboratoriów, substancje chemiczne, odczynniki, gazy, testy, naczynia, w tym szkło laboratoryjne, profesjonalne środki czystości i odzież ochronna.
W ofercie targowej znajdzie się również sprzęt, systemy i technologie wspomagające monitorowanie zanieczyszczeń, analizę gleb i wód gruntowych, analizę powietrza, emisję gazów cieplarnianych.

 

Merytoryczne szkolenia, konferencje, wykłady i seminaria na EuroLab i CrimeLab

Interesująco zapowiada się także bogaty program wydarzeń merytorycznych towarzyszących Targom, oferujący szkolenia, konferencje, wykłady i seminaria. Do jego współtworzenia zostały zaproszone czołowe instytucje i ośrodki naukowe. Zakres tematyczny konferencji jest bardzo szeroki: od zleceń PTDL dla praktyki klinicznej i diagnostyki laboratoryjnej, poprzez normalizację i postanowienia normy ISO/IEC 17025, problemy laboratoriów, utrzymanie czystości i higieny pomieszczeń clean room na nowoczesnych metodach identyfikacji w technikach kryminalistycznych kończąc. Swoimi doświadczeniami podzielą się eksperci z Polskiego Centrum Akredytacji, Wojskowego Centrum Normalizacji, Jakości i Kodyfikacji, Instytutu Ekspertyz Sądowych im. Prof. dra Jana Sehna w Krakowie, Polskiego Towarzystwa Diagnostyki Laboratoryjnej, Klubu Polskich Laboratoriów Badawczych POLLAB, Polskiego Komitetu Normalizacyjnego czy Instytutu Ochrony Środowiska – Państwowego Instytutu Badawczego. Ochrona środowiska jest szczególnie bliska organizatorowi targów, dlatego też w tym roku zorganizowano cykl spotkań poświęconych ochronie środowiska w zakresie eliminacji zanieczyszczeń chemicznych z laboratoriów, monitoringu, wykorzystania wyników pomiarów czy wymagań prawnych dla laboratoriów pod hasłem „Dni dla Ziemi”.

 

Targi są miejscem spotkań profesjonalistów działających w sektorze analityki chemicznej, inżynierii i ochrony środowiska, biotechnologii i Life Science, metrologii i kontroli jakości, diagnostyki laboratoryjnej, nanotechnologii, materiałoznawstwa oraz techniki kryminalistycznej. Odwiedzają je przedstawiciele instytucji naukowo-badawczych, wyższych uczelni, stacji sanitarno – epidemiologicznych, placówek służby zdrowia, zakładów uzdatniania wody, inspektoratów ochrony środowiska oraz laboratoriów: analitycznych, medycznych, ochrony środowiska a także przemysłowych z branży chemicznej, spożywczej, farmaceutycznej, paliwowo–energetycznej, kosmetycznej, budowlano–drogowej, metalurgicznej, elektromaszynowej, motoryzacyjnej, biotechnologicznej i metrologicznej.

 

W roku 2019 swoją ofertę przedstawiło 154 wystawców z 14 krajów oraz wzięło w nich udział 6 200 zwiedzających z 24 państw.